Stary Groń z Brennej Hołcyny

Opublikowano przez

Po raz kolejny odwiedzamy Brenną, będę się upierał, że to chyba najspokojniejsze rejony Beskidu Śląskiego. I znowu kolejna fajna pętelka na krótki 3-4h spacer po górach. Polecamy zostawić samochód na parkingu przy składnicy drewna na ul. Hołcyna w Brennej.

Początek to znany nam już z wcześniejszych wycieczek czerwony szlak Utopca, jak zwykle spokojny i mało uczęszczany, ale mimo zimowych warunków dość dobrze przetarty.

Po dotarciu do pasma Starego Gronia jak zwykle wita nas słońce, jest to idealne miejsce na herbatę i jakąś przekąskę.

Śniegu dużo, dużo, ale szczęśliwie chwilę przed nami trasę przejeżdża skuter śnieżny i grupa skiturowców więc idzie się dość dobrze, widoczki na trasie bajkowe, czujemy się jak w bajkowej krainie lodu.

Po ok. 1h docieramy na Stary Groń, wieża widokowa przymarznięta, ale da się wejść i podziwiać widoki, choć u góry wiatr daje się we znaki.

Dalsza droga to coraz głębszy śnieg, widać, że w stronę Brennej zielonym szlakiem udaje się niezbyt dużo turystów, miejscami wpadamy w zaspy powyżej kolan, na szczęście wiemy, że na dół już blisko (ok. 1h drogi) i możemy to potraktować jako dobrą zabawę.

Po rozejściu się szlaków czarnego i zielonego, trzeba pilnować trasy, szlak kluczy między drzewami a ścieżki nie widać, końcówka to „ostry zjazd” na zamkniętym stoku narciarskim i ciut nudny (1,5km) powrót na parking w Hołcynie.

Widok na Halę Jaworek ze Starego Gronia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s